DZIEŃ DZIECKA Z WYSOKOMAZOWIECKIMI POLICJANTAMI

fot. KPP Wysokie Mazowieckie
Wczoraj swoje święto obchodziły wszystkie dzieci. Z myślą o nich wysokomazowieccy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej. Dzień przepełniony był licznymi atrakcjami. Dzieci miały okazję zobaczyć umiejętności psów służbowych, zapoznać się z policjantem ruchu drogowego i wyglądem motocykla. Nie zabrakło również pogadanki o bezpieczeństwie w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki oraz odblaski.
REKLAMA

Wczoraj swoje święto obchodziły Dzieci. Z tej okazji wysokomazowieccy policjanci oraz pracownicy komendy życzą dużo uśmiechu, szczęścia oraz spełnienia marzeń.

Z myślą o najmłodszych, profilaktyk oraz policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej. Na miejscu pojawili się również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Na początku spotkania policyjni przewodnicy opowiedzieli o tym jak wygląda służba i szkolenia psa. Dzieci miały okazję zobaczyć pokaz umiejętności wysokomazowieckich czworonogów. Duże zainteresowanie wzbudził policjant ruchu drogowego, który przyjechał na spotkanie motocyklem służbowym. Profilaktyk oraz policjantka z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej i Nieletnich wysokomazowieckiej komendy przypomniały dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Mówiły między innymi o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dlaczego nie można rozmawiać z nieznajomymi oraz jak bezpiecznie korzystać z wakacyjnych atrakcji. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają urządzenia oraz przedmioty, które są wykorzystywane w codziennej służbie. Na koniec funkcjonariuszki rozdały dzieciom odblaski oraz kolorowanki.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
podlaskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wysokiem Mazowieckiem