Wysokie mandaty za wykroczenia drogowe

zdjęcie: Wysokie mandaty za wykroczenia drogowe / fot. KPP Wysokie Mazowieckie
fot. KPP Wysokie Mazowieckie
Wysokie kary za wykroczenia drogowe spowodowały, że część kierowców zdjęła nogę z gazu. Niestety są też tacy, których nie odstraszyły wysokie mandaty. Jednym z nich był kierowca hyundaia zatrzymany przez policjantów z wysokomazowieckiej drogówki. 51-latek miał na liczniku 123 kilometry na godzinę.

17 września br. weszły w życie ważne dla wszystkich użytkowników dróg zmiany w przepisach. Niestety nie wszyscy kierowcy pamiętają o tych zmianach, a wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych i niebezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci z wysokomazowieckiej drogówki w Nowodworach zatrzymali 51-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który miał na liczniku 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów. Natomiast 45-letni mieszkaniec gminy Klukowo, przejeżdżając przez Rosochate Kościelne przekroczył prędkość o 41 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych i 11 punktami.

Pamiętajmy, że to czy nowe przepisy dotkną nas jako uczestników ruchu drogowego zależy wyłącznie od nas samych. To my decydujemy o naszym zachowaniu na drodze i ewentualna odpowiedzialność spoczywa na nas. Szczegóły na temat wprowadzonych zmian w przepisach można przeczytać w artykule opisującym te zmiany.